Έκθεση Τεχνολογίας: 5 - 25 Μαΐου 2014

Η φετινή μας έκθεση περιλαμβάνει έργα των μαθητών της Πρώτης και Δευτέρας Τάξης του Γυμνασίου. Οι μαθητές της Πρώτης Τάξης κατασκεύασαν ομοίωμα ενός τεχνολογικού αντικειμένου σε ατομική εργασία. Οι μαθητές της Δευτέρας Τάξης δούλεψαν ομαδικά και κατασκεύασαν μακέτες βιομηχανιών και παραγωγικών μονάδων γενικότερα.

Οι φωτογραφίες που μπορείτε να δείτε στο αρχείο που ακολουθεί αλλά και στο πεδίο «Εργασίες μαθητών»,  παρουσιάζουν τα έργα που είναι ενδεικτικά της δημιουργικότητάς τους. Οι κατασκευές αποτελούν μέρος του μαθήματος της Τεχνολογίας. Οι μαθητές αφού αναζήτησαν κι επεξεργάστηκαν πληροφορίες, τις αξιοποίησαν στη μελέτη του αντικειμένου τους και συνέταξαν τη γραπτή τους εργασία, την οποία παρουσίασαν στην τάξη τους. Υπεύθυνη καθηγήτρια η κυρία Νίκη Χρυσοβιτσάνου.